O Serwisie Nauka w Polsce

Redagowany przez dziennikarzy PAP a finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ogólnodostępny serwis internetowy NAUKA W POLSCE odnotowuje na bieżąco osiągnięcia polskich naukowców, popularyzując rodzimą naukę.
Serwis przeznaczony jest zarówno dla środowiska naukowego, jak i dla każdego internauty surfującego w sieci w poszukiwaniu informacji popularnonaukowych. To zarówno nieustannie aktualizowany dziennik internetowy jak i baza danych dotyczących polskiej nauki.

W portalu każdy zainteresowany znajduje artykuły na temat najciekawszych badań i przedsięwzięć z udziałem Polaków lub polskiej myśli naukowej w kilkudzięsięciu dyscyplinach naukowych, portrety wybitnych postaci świata nauki, wybrane informacje z życia polskich uczelni i placówek badawczych. Odnotowywane są też w skrócie najważniejsze wydarzenia w nauce światowej. Serwis posiada profesjonalną wersję angielską. Na stronach portalu funkcjonuje m.in. kalendarium wydarzeń, linki do przydatnych stron internetowych, ciekawostki i galeria zdjęć.
Codziennie zamieszcza ok. 40 nowych, aktualnych informacji, zdobywanych i opracowywanych przez dziennikarzy współpracujących z portalem jak i z codziennego serwisu informacyjnego Polskiej Agencji Prasowej. Są one ilustrowane zdjęciami, prezentacjami, a także filmami.
 
aula_schumana.jpg
kampus_ul_woycickiego.jpg
brody_gredziec_grodzisko.jpg
Copyright 2018 www.cyfrowaprzeszlosc2009.uksw.edu.pl.